Venemaa kuulutas välisagendiks populaarse sõltumatu telekanali Dožd

Vene telekanali Dožd toimetus
Vene telekanali Dožd toimetus Autor/allikas: SCANPIX / AP

Venemaa lisas reedel oma kasvavasse välisagentide nimekirja sõltumatu telekanali Dožd, liberaalsed organisatsioonid riigis on sattumas üha suurema surve alla.

Kanal läks esmalt eetrisse 2010. aastal, kuid neli aastat hiljem hülgasid kanali kõik suuremad kaabeltelevisiooni operaatorid. Dožd nimetas juhtunut hirmutamiskampaaniaks.

Nüüd on kanal täielikult veebipõhine ja üks vähestest allesjäänud võimukriitilistest meediaväljaannetest.

Reedel pani Vene justiitsministeerium Doždi oma nimekirja meediaorganisatsioonidest, mis "täidavad välisagendi funktsioone".

"Kanal Dožd ei ole välisagent ... see on Vene meediaväljaanne," ütles selle peatoimetaja Tihhon Dzjadko sõnumirakenduses Telegram. 

Kanal kaebab edasi otsuse, "mis on vastuolus seaduse ja terve mõistusega," lausus Dzjadko. "Loomulikult me jätkame tööd endisel moel," lisas ta.

Välisagentideks kuulutatud meediaväljaanded peavad avalikustama oma rahastusallikad ja märgistama kõik oma publikatsioonid, sealhulgas sotsiaalmeediapostitused. Vastasel juhul ootab neid trahv. 

Märgistus võib peletada eemale reklaamiandjaid. 

Kuigi Dožd on tellimuspõhine, on reklaamitulud kanali oluline rahastusallikas.

Venemaa on kasvatanud survet sõltumatule meediale eelkõige septembrikuiste parlamendivalimiste eel. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: