Krüptoraha ettevõtted lahkuvad Pekingi surve tõttu Hiinast

Krüptoraha kaevandus.
Krüptoraha kaevandus. Autor/allikas: ERR

Hiina võimud piiravad riigis krüptoraha kaevandamist. Krüptorahafirma Bit Digital plaanib nüüd Hiinast välja viia 20 000 võimsat arvutit.

Bit Digital ühendab suure võimsusega arvutid odavate energiaallikatega, mis võimaldab toota krüptoraha. Protsessi nimetatakse kaevandamiseks. Tegemist on suure tööstusharuga, kus kasutatakse palju elektrit ja arvuteid. Üks arvuti maksab umbes 12 000 dollarit. 

Bit Digital seisab silmitsi paljude takistustega. Masinate transport on keeruline ülesanne. Ettevõte palkas riistvara teisaldamiseks mitu suurt logistikafirmat. Ettevõte viib masinad USA-sse. 

Kogu protsess maksab miljoneid dollareid. Transpordikulusid suurendab ka kõrge nafta hind. Hiinast USA-sse sisenevatele arvutitele kehtib ka 25-protsendiline tariif. 

"See avaldab Hiina krüptoraha kaevandajatele suurt mõju. See oleks nagu General Motorsi kolimine, kes sulgeks tehase ja peab selle teises riigis uuesti üles ehitama," ütles Las Vegases baseeruva krüptofirma Marathon Digital Holdings juht Fred Thiel. 

Krüptoraha kaevandamine oli Hiinas populaarne, kuna seal oli odav elekter. Peking asus aga selle aasta mais krüptokaevandamist piirama, teatas The Wall Street Journal.

"Pekingi surve oli meil alati kuklas, kuid siiani polnud see kuigi pakiline," ütles krüptofirma Poolin juht Alejandro De La Torre.

Peking tahab suurendada kontrolli finantsturgude üle ja vähendada söetootmist. Mitmed krüptofirmad kolivad nüüd USA-sse, Venemaale ja Kasahstani. 

Mitmed krüptoraha pooldajad leiavad samas, et Hiinast väljakolimine detsentraliseerib kaevandamist. See tagab maailmas krüptotehingute kontrollimiseks suurema konkurentsi. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: