Valitsus suunab klassiruumide ventilatsioonisüsteemidesse 30 miljonit eurot

Tühi klassiruum. Õpetajad loodavad,, et uuel õppeaastal ei peaks koolid enam distantsõppele minema.
Tühi klassiruum. Õpetajad loodavad,, et uuel õppeaastal ei peaks koolid enam distantsõppele minema. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kolmandikul Eesti klassiruumidest on puudulik ventilatsioon. Valitsus eraldas 30 miljonit eurot koolide-lasteaedade ventilatsioonisüsteemide kordategemiseks.

Koroonaviiruse ulatusliku leviku ärahoidmisel on ventilatsioon võtmetähtsusega. Samas on mehhaanilise ventilatsioonisüsteemiga vaid 70 protsenti Eesti haridusasutuste klassiruumidest. Kolmandik klassiruumidest on loomuliku ventilatsiooniga, mis aga ei vasta tänapäevastele nõuetele, sest seal kerkib süsihappegaasi tase väga kiiresti ohtlikule tasemele.

Haridusminister Liina Kersna ütles, et loomuliku ventilatsiooniga klassides peab jälgima süsihappegaasi taset ning õhutama ruume regulaarselt. CO2 taseme jälgimiseks on aga vajalikud spetsiaalsed andurid. Valitsuse otsusega moodustatakse spetsiaalne fond, kust kohalikud omavalitsused saavad taotleda raha CO2 andurite soetamiseks.

CO2 andurid on aga kiirabilahendus. Pikemas perspektiivis tuleks koolides-lasteaedades siiski loomulik ventilatsioon mehhaanilise ventilatsioonisüsteemiga asendada. See on märksa kulukam tegevus. Valitsus otsustas eraldada selleks 30 miljonit eurot. Esimeses voorus läheb jagamisele 15 miljonit eurot.

Sedagi raha saavad haridusasutustele taotleda kohalikud omavalitsused. Kersna sõnul on veidi enam kui pooled kohalikud omavalitsused seda võimalust juba kasutanud.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: