Poola tuvastas kuuga üle kolme tuhande piiriületuse katse Valgevenest

{{1630073520000 | amCalendar}}
Poola piirivalvur
Poola piirivalvur Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/KACPER PEMPEL

Poola piirivalvurid tuvastasid augusti jooksul 3059 Süüria, Iraagi ja teiste riikide põgenike katset tulla üle Valgevene piiri, teatas Poola siseministeerium.

"Iga päev üritab Poola alale tulla 100-250 inimest," ütles asesiseminister Maciej Wasik.

Poola alustas kahe ja poole meetri kõrguse tara ehitamist umbes 180 kilomeetrisele lõigule 418 kilomeetri pikkusest Poola-Valgevene piirist. Sel lõigul üritavad migrandid kõige sagedamini Poola pääseda. Sinna saadeti piirivalvele appi ka kaks tuhat sõjaväelast. 

Lisaks seadsid Poola piirivalvurid mõningatele piirilõikudele üles okastraadi. Viimastel päevadel on Poola kahekordistanud ka oma idapiiril olevate sõjaväelaste arvu ning nüüd on piirivalvel abiks kokku 2000 sõdurit.

Üks migrantide rühm, mis neid abistava heategevusorganisatsiooni sõnul on pärit Afganistanist, on piiri juures laagris juba ligemale kolm nädalat.

Poola piirivalve ei lase neid varjupaigataotluse kirjutamiseks riiki sisse, sest valitsuse hinnangul oleks see järeleandmine Valgevene autoritaarse juhi Aleksandr Lukašenko väljapressimisele.

ÜRO pagulasagentuur, Euroopa Nõukogu ja Euroopa Inimõiguste Kohus on kutsunud Poolat üles migrantidele humanitaarabi andma.

Poola seevastu kinnitab, et ta saab seda teha vaid Valgevene võimude nõusolekul.

Poola ametnike sõnul jääb migrandilaagri serv mõne sentimeetriga Valgevene territooriumile.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/INTERFAX

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: