Eesti diplomaat asus juhtima Euroopa Liidu esindust Somaalias

Tiina Intelmann
Tiina Intelmann Autor/allikas: Välisministeerium

Senine Eesti suursaadik Ühendkuningriigis Tiina Intelmann juhib alates septembrist Euroopa Liidu esindust Somaalias. Intelmann on kolmas eestlane, kes praegu mõnda EL-i välisesindust juhib.

"Euroopa Liit tegeleb koostöös näiteks ÜRO ja Aafrika Liiduga Somaalias riiklike struktuuride tugevdamise ja julgeoleku tõhustamisega, aidates Somaalial võidelda nii piraatluse kui terrorismiga," ütles Intelmann välisministeeriumi edastatud pressiteate vahendusel. "Euroopa Liit on Somaaliale oluline doonor nii arengukoostöö kui ka humanitaarabi vallas."

Somaalia on riik Aafrika idaosas Aafrika Sarvel, mis paikneb strateegiliselt olulistel mere- ja kaubateedel ning külgneb Etioopia ja Keeniaga. Riigis tegutseb kolm Euroopa Liidu julgeoleku- ja kaitsemissiooni.

Intelmann töötas 2017. aastast kuni selle aasta augusti lõpuni Eesti suursaadikuna Ühendkuningriigis. Aastatel 2014–2017 oli ta Euroopa Liidu delegatsiooni juht Libeerias.

Välisministeeriumis töötab Intelmann alates 1991. aastast. Aastatel 1999–2002 oli ta Eesti alaline esindaja Viinis Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) juures. Märtsist 2005 kuni 2011. aastani oli ta Eesti alaline esindaja ÜRO juures. Aastatel 2010–2011 oli Intelmann Eesti suursaadik Iisraelis ja juunist 2011 ühtlasi suursaadik Montenegros. 12. detsembril 2011 valiti ta Rahvusvahelise Kriminaalkohtu assamblee esimeheks.

Euroopa Liidu esindusi juhivad praegu ka endine välisministeeriumi Euroopa Liidu küsimuste asekantsler Matti Maasikas, kes on EL-i suursaadik Ukrainas ning Euroopa Ülemkogu eelmise alalise eesistuja Donald Tuski välispoliitikanõunik Riina Kionka, kes nimetati 2019. aastal EL-i saadikuks Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Varem on praegune Eesti esinduse juht Euroopa Liidu juures Aivo Orav tegutsenud aastatel 2012–2016 EL-i suursaadikuna Põhja-Makedoonias.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: