Narvas kaotati enne valimisi abilinnapea amet

Narva raekoda
Narva raekoda Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Narva linnavolikogu otsustas neljapäeval kaotada abilinnapea ameti – senist abilinnapead Sergei Gorlatšit (Reformierakond) asendama pidanud Urmas Tokman saab lihtsalt linnavalitsuse liikmeks.

ERR-i venekeelne portaal kirjutas, et neljapäevasel Narva linnavolikogu istungil otsustas võimul olev Keskerakond algset eelnõu muuta ja nii kaotati abilinnapea amet. Urmas Tokman, kes pidi asendama reformierakondlast Sergei Gorlatši, saab lihtsaks linnavalitsuse liikmeks.

"Meil oli linnapea Aleksei Jevgrafov (linnapea aprillist 2019 kuni novembrini 2020 - toim), kes, ma ütlen ilma igasuguse sarkasmita, tuli oma tegevusega toime. Ja ta ei vajanud abilinnapäid," ütles volikogu keskfraktsiooni esimees Ants Kutti.

Volikogu otsusest tulenevalt, mida toetas 18 volinikku, ei ole senine linnakantselei nõunik ja kriisikomisjoni liige Urmas Tokman mitte abilinnapea, kelle palk on 3161 eurot kuus, vaid linnavalitsuse liige hüvitisega 250 eurot kuus. Samal ajal jääb Tokman kriisikomisjoni tööle.

Jelena Golubeva, Viktoria Lutus ja Jelena Vassiljeva jäid linnavalitsuse liikmeteks. Ka neil on õigus saada hüvitist 250 eurot kuus.

Reformierakonda kuuluv Ants Liimets valiti 26. augustil Narva uueks linnapeaks Katri Raiki asemel.

Ta teatas kohe, et ei näe oma meeskonnas samuti Reformierakonda kuuluvat Gorlatšit, kes töötas 2021. aasta jaanuarist abilinnapeana. Nüüd soovib Gorlatš tõstatada küsimuse Liimetsa Reformierakonnast välja arvamisest.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: