Poola senat hääletas vastuolulise meediaseaduse vastu

TVN24 stuudio Varssavis.
TVN24 stuudio Varssavis. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Poola senat hääletas neljapäeval vastuolulise meediaseaduse vastu, kuigi eelmisel kuul sai see alamkoja toetuse.

Opositsiooni enamusega senatis oli seaduse vastu 53 ja poolt 37 poliitikut.

Poola valitsuse kinnitusel on seaduse eesmärgiks takistada ebasõbralike välisriikide mõju, kuid opositsiooni hinnangul tahetakse sellega sulgeda USA meediaettevõttele Discovery kuuluv valitsuskriitiline telekanal TVN24.

Seadus sunniks Discoveryt oma osalusest enamuse maha müüma ning oponentide sõnul omandaks selle sel juhul hõlpsasti mõni riigifirma, kes lõpetaks ühtlasi kanali sõltumatuse.

Valitsuse selgitusel püütakse seadusega seevastu takistada soovimatutel võõrvõimudel Poola meediaettevõtete üle kontrolli haaramist. Seaduse kohaselt ei tohi mitte-Euroopa omanikud omada Poola meediafirmade enamusaktsiaid.

Discovery ähvardas möödunud kuul astuda õiguslikke samme Poola vastu, kui see jõustab vastuolulise meediaseaduse. Discovery andis Poola valitsusele ametlikult teada, et astub vajadusel USA ja Poola vahel sõlmitud kahepoolsest investeerimislepingust tulenevaid samme. 

USA välisministri Antony Blinkeni sõnul on Poola seaduseelnõu "sügavalt häiriv", kuna see ähvardab meediavabadust ja kahjustab Poola investeerimiskliimat.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: