Pandeemia mõjutas negatiivselt USA mustanahaliste tööhõivet

Inimesed USA-s tööbüroo järjekorras
Inimesed USA-s tööbüroo järjekorras Autor/allikas: SCANPIX/AFP/PATRICK T. FALLON

Viimastel kuudel on mustanahalistel inimestel USA-s taas raskusi töö leidmisega. Mustanahaliste töötuse määr langes aga enne pandeemiat 2019. aastal rekordiliselt madalale tasemele, vahendas Financial Times.

Augustis tõusis mustanahaliste ameeriklaste töötuse määr 8,8 protsendile. Üldine USA tööpuudus langes samas 5,2 protsendile, teatas USA statistikabüroo. 

USA-s hakati erinevate demograafiliste rühmade töötuse määra mõõtma 1972. aastal. Mustanahaliste ameeriklaste töötuse määr on peaaegu alati olnud kõrgeim. Siiski hakkas erinevus enne pandeemiat muutuma. 2019. aastal jõudis mustanahaliste inimeste tööhõive rekordiliselt kõrgele tasemele, teatas Financial Times. 

Augusti aruanne tekitab siiski mitmetes majandusteadlastes muret, et hiljutine positiivne tendents on lõppenud. 

Mõned majandusteadlased leiavad, et mustanahaliste ameeriklaste raskused tööjõuturul on seotud nende ülemäärase esindatusega teenindussektoris. Pandeemia tabas sektorit kõige rängemalt. Taastumist segab ka koroonaviiruse delta variandi levik. 

"Ülikoolikraadiga mustanahaliste seas on töötuse määr kõrgem kui valgete seas, kel pole isegi keskharidust," ütles Barack Obama administratsiooni tööjõu nõunik William Spriggs. 

Spriggs tõi välja ka diskrimineerimise.

"Meil on mustanahalised töötajad, kes kuulevad ettevõtjaid vingumas, et neil pole töölisi. Mustanahalised otsivad tööd ja lõpuks ei leia midagi. Valged töötajad näevad vähe vaeva ja leiavad tööd," lisas Spriggs.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: