WSJ: demokraadid tahaksid ettevõtte tulumaksu tõsta 26,5 protsendile

USA dollarid.
USA dollarid. Autor/allikas: Mohamed Abd El Ghany/Reuters/Scanpix

Ajalehe The Wall Street Journal teatel plaanivad kongressi demokraadid teha ettepaneku, et tõsta ettevõtte tulumaksu määra 21,5 protsendilt 26,5 protsendile. Samuti plaanivad nad kehtestada kolmeprotsendise lisamaksu inimestele, kes teenivad aastas üle viie miljoni dollari.

Demokraadid tahavad kõrgemate maksudega katta oma plaanitud kulutusi. Kongressi demokraadid plaanivad samuti  USA ettevõtete välismaise tulu suuremat maksustamist. 

Demokraatide juhid peavad maksude tõstmisel siiski arvestama parteisiseste erimeelsustega. Progressiivid tahavad kõrgemaid makse, mõõdukamad demokraadid aga madalamaid makse. 

Lääne-Virginia osariigi demokraadist senaator Joe Manchin ei toeta ettevõtete tulumaksu tõstmist kõrgemale kui 25 protsenti. Manchinit toetab ka Virginia senaator Mark Warner. 

Valge Maja toetab maksude tõstmist. 

"Toetume maksude tõstmisel kahele põhieesmärgile. Me ei taha tõsta ameeriklaste makse, kes teenivad aastas alla 400 000 dollari. Samuti tahame tühistada Trumpi maksusoodustused rikastele ja ettevõtele, mis pole meie riigi majanduse tugevdamiseks midagi teinud," ütles Valge Maja pressiesindaja Andrew Bates. 

Demokraadid peavad maksude tõstmisel olema ettevaatlikud. Nad ei tohi kongressis kaotada rohkem kui kolm häält, senatis mitte ühtegi. Vabariiklased ei toeta maksude tõstmist.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: