Tallinna haigla projekteerimishankel tegid parima pakkumise Itaalia ettevõtted

Tallinna haigla.
Tallinna haigla.

Lasnamäele plaanitava Tallinna haigla projekteerimishange on lõpusirgel – riigihanke komisjon kuulutas edukaks Itaalia ettevõtete ATIproject srl ja 3TI Prgetti ühise pakkumise.

Nende pakkumist nimetas komisjon majanduslikult kõige soodsamaks.

Tegemist on kolmanda katsega Tallinna haiglale projekteerijat leida. Esimesel korral avastati hanke dokumentidest võimalik huvide konflikt, teisel korral küsisid kõik hankel osalenud ettevõtted ootamatult palju raha. Sestap tõsteti juulikuus väljakuulutatud riigihankes eeldatavat maksumust varasemalt 11 miljonilt eurolt 23 miljoni euroni.

Kui palju raha soovivad oma töö eest Itaalia ettevõtted, lubab Tallinna linnavalitsus avaldada siis, kui hanketulemuste vaidlustamiseks antud tähtaeg läbi saab.

Riigihanke raames korraldati ka arhitektuurivõistlus, millega otsiti haiglale parimat arhitektuurset ja maastikuarhitektuurset kontseptsiooni. Ka erinevaid kontseptsioone loodab linnavalitsus tutvustada lähiajal.

Parima pakkumise teinud Itaalia ettevõtted jäid oma arhitektuurilise kontseptsiooniga teisele kohale, saades võimalikust viiekümnest punktist 31,4 punkti.

Parima arhitektuurilise lahenduse pakkusid välja hoopis Eesti ettevõtted EstKONSULT ja arhitekt11 OÜ, kes said 43,2 punkti.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: