Valitsus otsustas Hiiumaa ja väiksemate saarte koroonapiiranguid leevendada

{{1631854680000 | amCalendar}}
Foto: Juhan Hepner / ERR

Valitsus tegi neljapäeval põhimõttelise otsuse kaotada Hiiumaal ja teistel püsiasustusega väikesaartel, nagu Kihnu, Ruhnu ja Vormsi, maskikandmise kohustus ja leevendada piiranguid huviharidusele, koroonatõendi nõue avalikes siseruumides jääb siiski kehtima.

Riigihalduse minister Jaak Aab ütles "Vikerhommikus", et kuna neil saartel on koroonaviirusega nakatumise näit madal ning samal ajal on paljud elanikud vaktsineeritud, tegi valitsus põhimõttelise otsuse, et seal võiks piiranguid leevendada.

"Kaks suhteliselt konkreetset asja on siis need, et Hiiumaal ja väikesaartel ei pea kohustuslikult kandma maski. Ja teiseks huviharidust puudutavad erinevad piirangud kindlasti leevenevad. Ei pea jääma karantiini, kui on puututud kokku (nakatunuga – toim.) ja ka arvulised piirangud kaovad," rääkis Aab.

Vastava korralduse valmistab riigikantselei ette järgmisel nädalal ja siis see ka vastu võetakse.

Aabi sõnul oli arutlusel ka see, kas ei peaks kaotama nõuet küsida avalikes siseruumides koroonatõendit, aga seda nõuet otsustati esialgu siiski mitte maha võtta. "Ega Hiiumaal piirid ka kinni pole ja sinna liigub inimesi ka mujalt mandrilt."

Ühtegi konkreetset näitu, mille saavutamisel teised maakonnad piirangute leevendamist loota võiks, paika ei pandud, vaid valitsus jälgib olukorda ja teeb otsused, kui ka mujal jõutakse vaktsineerituse tasemelt ja viiruse väikse leviku poolest Hiiumaaga võrreldavale tasemele.

Aabi sõnul oli valitsus suhteliselt üksmeelne selles, mis puudutas maskikohustust ja huviharidust. Arutelu põhjustas koroonatõendi teema ning selle juurde tullakse tagasi, kui üle Eesti on vaktsineerituse tase kõrgem.

"AK": hiidlased tervitavad piirangute leevenemist

"Aktuaalne kaamera" uuris reedel Rohuküla sadamas praamile läinud inimestelt, mida nad arvavad plaanist leevendada Hiiumaal koroonapiiranguid.

"Kindlasti on hea mõte, sest need on niikuinii ülepaisutatud," ütles Karet.

"Ma arvan, et see on hea mõte, ma arvan, et seal on sellised mõistlikud inimesed, et vast ei lähe keegi hulluks ära," rääkis Tiit.

"Hiidlasena ma tõesti loodan seda, et meie saar on jätkuvalt turvaline nii, et mingit pandeemiat sellest ei tekiks. Nende otsuste puhul mina usaldan teadlasi ja kui otsustajad võtsid arvesse teadlaste hinnanguid, siis ma usun, et see on hea valik," rääkis Margit.

"Kui need kohalikud on nüüd niimoodi uhkesti ära vaktsineeritud, siis ok, aga ma arvan, et siin reas on täna kõvasti mandriinimesi, nii et vaatame, mis need näidud hakkavad olema," arvas Karin.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Allikas: "Vikerhommik", intervjueeris Märt Treier

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: