Kaja Kallas teeb ametliku visiidi Lätti

Läti peaminister Krišjanis Karinš.
Läti peaminister Krišjanis Karinš. Autor/allikas: Stenbocki maja

Peaminister Kaja Kallas suundus neljapäeva õhtul Lätti, kus ta reedel arutab oma ametikaaslase Krišjanis Karinšiga kahepoolset koostööd, eelseisvat EL-i liidrite kohtumist, suuri piiriüleseid projekte ja regiooni julgeolekut, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

"Eesti ja Läti on naabrid, mõttekaaslased, sõbrad ja liitlased ning me seisame silmitsi paljude ühiste väljakutsetega. Lisaks COVID-19 leviku tõkestamisele arutame kindlasti ka energeetika, kaasaegsete ühenduste loomise ja regiooni julgeoleku teemadel," sõnas Kallas visiidi eel.

"Me teeme Lätiga tihedat koostööd rahvusvahelistes organisatsioonides ja tänu sellele kõlab meie hääl kahtlemata tugevamini. Juba järgmisel nädalal kogunevad taas Ülemkogul EL liidrid, peame Riias aru ka Ülemkogu laualolevatel teemadel," lisas ta.

Lisaks annab Kallas koos Karinšiga üle Eesti-Läti ettevõtlusauhinna. 

Pärastlõunal avavad peaministrid Riia julgeolekukonverentsi, kus esinevad välispoliitika ja julgeolekueksperdid, akadeemikud, ajakirjanikud ning ettevõtjad tervest maailmast.

Lisaks külastavad valitsusjuhid NATO Põhjadiviisi peakorterit Adaži sõjaväebaasis, kus peaminister Kallas kohtub ka Eesti kontingendiga.

Keskpäeval annavad Kallas ja Karinš ühise pressikonverentsi.

Algse plaani järgi pidanuks Kallas kohtuma ka Läti presidendi Egils Levitsiga, ent neljapäeval selgus, et Levits on nakatunud koroonaga.

President Alar Karis pidi neljapäeval tegema esimesed visiidid Eesti naaberriikidesse ja muu hulgas kohtuma nende maade presidentidega, ent koroonaviiruse levik nurjas mõlemad kohtumised.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: