Fotod: piirangute vastane meeleavaldus Vabaduse väljakul

Laupäeval toimus Tallinnas Vabaduse väljakul Varro Vooglaiu eestveetud meeleavaldus koroonapiirangute ja vaktsineerimise vastu. Hoolimata vihmasest ilmast tuli protestima tuhandeid inimesi.

Varro Vooglaid ütles meeleavalduse alguses rahvale, et meeleavaldusele ei ole kogunenud vaktsineerimise vastased, vaid vaktsineerimise vabaduse pooldajad.

Vooglaiu sõnul on meeleavalduse eesmärk, et valitsus lõpetaks Eestis "sundvaktsineerimise", "vaktsiinipassidega ühiskonna lõhestamise" ja laste koroonaviiruse vastu vaktsineerimise. Vooglaiu sõnul on Eestis kehtestatud apartheidi režiim.

Vooglaid kutsus rahvast üles massilisele kodanikuallumatusele. Tema sõnul ei ole valitsuse kehtestatud koroonapiirangud põhiseaduspärased.

Meeleavalduse avas laulja Tõnis Mägi lauluga "Koit".

Inimeste käes võis tuvastada näiteks loosungeid kirjaga "Ei dikatuurile", "Nõuame vaktsineerimisvabadust", "Stop Kaja Kallas", "Mitu vaktsiinisurma on OK?" ja "Hoia Jumal Eestit".

Mitme meeleavaldaja seljas võis näha EKRE sümboolikaga riideesemeid. Samuti lehvitatakse EKRE ja EKRE noorteorganisatsiooni Sinine Äratus lippe. Kohal on ka EKRE esimees Martin Helme, kes esines ka kõnega ja skandeeris "maha Kaja Kallase valitsus". Samuti võtsid meeleavaldusest osa aseesimees Mart Helme ning EKRE-e kuuluvad Euroopa Parlamendi liige Jaak Madison ja riigikogu liige Ruuben Kaalep.

Kohal on ka omakaitse grupeeringu Odini sõdalased liikmed.

Vabaduse väljaku ääres asuv söögikoht Pizza Americana oli aga sunnitud uksed sulgema, sest ettevõtte sõnul asusid osad inimesed söögikoha teenindajaid koroonatõendi küsimise tõttu terroriseerima.

Meeleavalduse keskel kutsuti kohale kiirabi, sest üks vanem naine kukkus rahva seas kokku.

Varro Vooglaid viib meeleavalduse raames läbi ka rahalise korjanduse. See aitab tema sõnul meeleavalduse korralduslikke kulusid katta.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: