Otse kell 11.10: ministrid, arstid ja ametnikud sotsiaalkomisjoni ees

Riigikogu sotsiaalkomisjon saab esmaspäevasel avalikul istungil ülevaate tervishoiuasutuste tööst koroonapositiivsete arvu kiire kasvu ajal. Istungit, kuhu on teiste seas kutsutud peaminister Kaja Kallas, tervise- ja tööminister Tanel Kiik, samuti ametnikke ja tervishoiutöötajaid, saab algusega kell 11.10 jälgida ERR-i portaalis.

Lisaks Kaja Kallasele on istungile kutsutud riigikantselei julgeoleku ja riigikaitse koordinatsioonidirektori asetäitja-situatsioonikeskuse juht Lauri Luht, tervise- ja tööminister Tanel Kiik, õiguskantsler Ülle Madise ja õiguskantsleri kantselei nõunik Martin Kadai, Eesti Haiglate Liidu juhatuse esimees Urmas Sule, Eesti Arstide Liidu esindaja Andres Kork (Lääne-Tallinna Keskhaigla kirurgiakliiniku juhataja), terviseameti hädaolukorra kriisistaabi juht ja kriisireguleerimise valdkonna juht Ragnar Vaiknemets, Eesti Perearstide Seltsi esindaja Elle-Mall Sadrak (Laagri Perearstikeskuse perearst) ning Eesti Eratervishoiuasutuste Liidu esindajad.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Siret Kotka sõnul on suur murekoht praegu selles, kas haiglatesse saab plaanilisele ravile ja kui saab, siis millistel tingimustel. "Soovime täna peaministrilt, tervise- ja tööministrilt, õiguskantslerilt ning tervishoiuasutuste esindajatelt selgust saada, mida saaks ette võtta, et plaaniline ravi ei katkeks ja meil oleks jõudu võidelda ka teiste haigustega," rääkis Kotka.

Kotka lisas, et viiruse tõttu piirangute kehtestamine on riigi signaal ühiskonnale küsimuse tõsidusest. "Piiride seadmise eesmärkidest ning nende ületamise tagajärgedest on vaja rohkem rääkida," sõnas Kotka.

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt lisas, et avalik istung on küll väga vajalik ja ilmselt annab mitmele küsimusele vastuse, kuid tuleb tõdeda, et valitsuse poolt on hiljaks jäädud nende sõnumitega, mis eelkõige mõeldud kõhklejatele ja kahtlejatele, kas ennast vaktsineerida või mitte. Tugevam on Küti sõnul olnud nende hääl, kes kutsuvad üles ennast mitte vaktsineerima.

"Alates käitumisteadlase Andero Uusbergi soovitustest, ettevõtjatest, kes juba kevadel oma abi pakkusid, kuni meditsiinidoktor Jaak Uibu ettepanekuni riiklikust teabelehest, mis edastaks tasakaalustatud ja teaduspõhist infot, või sotsiaaldemokraatide ettepanekust esimese haiguspäeva hüvitamisest haigetele – neist ühtegi pole ju kuulda võetud ja täna oleme äärmiselt ohtliku tervisekriisi ees," ütles Kütt.

Lisaks on Küti sõnul küsimusi seoses kiirtestiga. "Näiteks, miks ei lubata kiirtesti kasutamist ja selle alusel teatrisse või mujale kultuuri ja söögikohtadesse pääsu vaktsineerimiskuuri alustanud inimesi, kellel on üks süst tehtud?"

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: