Vabariigi aastapäeva paraad toimub Tallinnas, võidupüha paraad Kuressaares

Võidupüha paraad Paides
Võidupüha paraad Paides Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

President Karis soovib, et paraadid toimuksid pealinnas ja Saaremaal, kuid kas 24. veebruaril toimub ka presidendi vastuvõtt, pole veel selge.

Presidendi kantselei saatis kaitseväe juhatajale Martin Heremile ja kaitseliidu ülemale Riho Ühtegile kirja, kus teatas, et riigikaitse kõrgeima juhina soovib president, et 2022. aastal toimuks Eesti vabariigi aastapäevale pühendatud paraad 24. veebruaril Tallinnas ning võidupühale pühendatud paraad 23. juunil Kuressaares.

Kaitseliit teatas teisipäeval, et võidupüha paraadi korraldajaks on Lääne maakaitseringkond, mis hõlmab Lääne, Pärnu, Saare ja Hiiu maakonda.

Paraadi toimumise täpne asukoht ja osalejad selguvad planeerimise käigus. Saaremaal on varem keskne võidupüha paraad toimunud 2006. aastal Eesti esimese mereparaadina. Maine suur võidupüha paraad toimub Saaremaal esimest korda.

Tavapärane kaitseväe paraad jäi mullu vabariigi aastapäeval nakkusohu tõttu ära. Võidupüha paraad toimus mullu Paides, sellel osales ligi 800 inimest.

Kas 24. veebruaril toimub ka presidendi vastuvõtt, presidendi kantseleist veel öelda ei osatud. "President on ametis olnud alles mõned nädalad. Aastapäeva vastuvõtu korraldamisega seotud plaanid on veel täpsustamisel," öeldi kantseleist.

Mullu jäi 24. veebruaril lisaks kaitseväe paraadile ära ka presidendi vastuvõtt. Samas pidas president Kersti Kaljulaid aastapäeva kõne ning ilma publikuta toimus Paides aastapäeva kontsert.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: