Pavluts ei palu sel nädalal Läti valitsuselt meedikute mobilisatsiooni

Läti kiirabi.
Läti kiirabi. Autor/allikas: ERR

Läti terviseminister Daniels Pavluts loobus plaanist paluda valitsuselt meedikute mobilisatsiooni väljakuulutamist sel nädalal.

Pavluts kirjutas kolmapäeval Twitteris, et mobilisatsioon oleks viimane võimalus, kui kõik vabatahtlikud meetodid on ammendunud.

Minister ütles kolmapäeval tervishoiusektori strateegianõukogu kohtumisel, et valdkonnast on saadud mitu lubadust vajaliku tehnilise ja inimressursi andmise kohta ülikooli-, regionaal- ja kohalikele haiglatele.

Läti Arstide Liit (LAB) teatas kolmapäeval, et nõuab tervishoiuministri tagasiastumist.

LAB-i pressiesindaja Evija Ansonska ütles BNS-ile, et arstide liit nõuab tervishoiuministeeriumis pikka aega tehtud vigade tõttu kriisijuhtimises ja medistiinitöötajate mobilisatsiooni väljakuulutamise plaani arvestades ministri tagasiastumist. 

LAB-i juhatuse liige Karlis Racenis kinnitas, et otsus oli üksmeelne, vastu ei hääletanud keegi.

Pavluts väljendas LAB-i üleskutse suhtes pettumust ja kutsus neid üheskoos kriisist jagu saama.

Erakorralise meditsiini teenistuse katastroofimeditsiini keskuse juht Dita Heiberga ütles teisipäeval valitsuse istungil, et tervishoiuministeerium kavatseb veel sel reedel, 29. oktoobril esitada valitsusele palve kuulutada välja meedikute mobilisatsioon

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: