Seletuskiri: valitsus põhjendab piiranguid, muu hulgas üldist maskikohustust

Maski kandmist saavad oma territooriumil nõuda ka kaubanduskeskuste omanikud.
Maski kandmist saavad oma territooriumil nõuda ka kaubanduskeskuste omanikud. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Valitsus avalikustas reedel korralduse ja seletuskirja, kus on täpsemalt lahti kirjutatud neljapäeval otsustatud uued piirangud koroonaviiruse leviku tõkestamiseks, muu hulgas alates reedest kehtiv üldine maskikohustus.

Muu hulgas toob valitsus seletuskirjas piirangute põhjendusena välja, et Eestis on koroonaviiruse riigisisene epideemiline levik ning võrreldes teiste Euroopa riikidega on Eesti epidemioloogiline olukord üks halvimaid. Paralleelselt suure haigestumisega on Eesti elanike hulgas vaktsineerimisega hõlmatus üks Euroopa madalamaid.

Riigisekretäri allkirjastatud seletuskiri viitab teadusuuringutele, kus on esile toodud, et piiratud vaktsineerituse olukorras on põhjendatud kasutada lisameetmeid, nagu hajutatus, desinfitseerimine ning kaitsemaski kandmine. Vaktsineeritute maskikandmise kohustust õigustab valitsuse sõnul asjaolu, et ka vaktsineeritud kannavad teatud määral viirust edasi, mistõttu võib kontrollitud tegevusel nakatunu levitada viirust mittevaktsineeritute hulgas muudes keskkondades, näiteks pereringis.

Korralduse ja seletuskirjaga saab tutvuda siin:

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: