Andreas Laane lahkub Alexela grupi juhatuse esimehe kohalt

Andreas Laane
Andreas Laane Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Seitse aastat Alexela grupi juhatuse esimehena töötanud Andreas Laane lahkub uuest aastast grupi juhatuse esimehe ametikohalt, kuid jätkab nii AS Alexela kui Alexela grupi nõukogu liikmena.

Laane viimane tööpäev Alexela grupis on 31. detsember 2021. Alexela grupi juhatus jätkab kaheliikmelisena - sinna kuuluvad Toomas Virro ja Marti Hääl, kellest Hääl võtab üle ka juhatuse esimehe kohustused.

Andreas Laane ütles, et seitsme tööaasta jooksul on nii Alexela ettevõttena kui ka ta ise jõudnud uude etappi.

"Pidev ekspansiivne kasv, struktuuride ja kaubamärkide korrastamine ning efektiivsuse leidmine on minu selge pädevus. Nende tegevuste eestvedamisse olen selle seitsme aasta jooksul igapäevaselt panustanud kogu oma energia."

Ta lisas, et tehtud ümberkorraldused, konkurentide ostmised ning investeeringud grupi ettevõtetesse on juba andnud selgeid tulemusi ja paljude puhul saab neid näha tulevikus läbi Alexela kujunemise aina keskkonnasõbralikumaks tööstus- ja energiakontserniks.

"Kasvuväljavaade püsib arusaadavalt Alexelal endiselt tugev, ent seda rahulikumas vormis. Arvestades, et kätte on jõudnud uus rahulikum orgaaniline kasvuetapp olen otsustanud võtta vastu uue väljakutse väljaspool Alexelat," teatas Laane.

Alexela suuromanik ja nõukogu esimees Heiti Hääl lisas, et tal on Andreas Laane lahkumisest kahju, kuid heameel sellest, et ta jääb nii AS Alexela kui ka grupi nõukogu tasemel ettevõttesse.

"Andrease juhtimisel on mitmekordistatud Alexela väärtust ning tuntust ja toodud Alexela inimesi üksteisele lähemale. Mul on siiralt kahju, et ta lahkub, kuid heameel sellest, et tema turutunnetus ja pragmaatiline mõtlemine jäävad ettevõttesse nii AS Alexela kui ka kogu grupi nõukogu tasemel," sõnas Heiti Hääl.

Alexela grupp on tööandjaks rohkem kui 1000 inimesele üle Eesti. Alexela grupi tegevusvaldkondadeks on energeetika, tööstus ja kinnisvara.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: