Euroopa Üldkohus jättis Google'i 2,4 miljardi eurose trahvi jõusse

Google
Google Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/ARND WIEGMANN

Euroopa Liidu Üldkohus lükkas kolmapäeval tagasi Google'i apellatsiooni 2,4 miljardi eurose trahvi vastu, mille Brüssel kehtestas firmale selle otsingumootori turupositsiooni kuritarvitamise eest.

Üldkohus jättis jõusse Euroopa Komisjoni 2017. aasta otsuse, kuid firma võib vaidlustada selle veel ka Euroopa Kohtus.

Trahv oli toona suurim, mille komisjon kunagi kehtestanud oli, kuid hiljem ületas selle 4,3 miljardi euro suurune karistus Google'ile seoses Androidi operatsioonisüsteemiga.

Google ja selle emafirma Alphabet arutlesid trahvi vaidlustades, et EL eksis oma otsuses "seaduse, faktide ja majanduse vastu".

Kohus tõrjus seda ning märkis, et Google soosis otsingutulemustes enda hinnavõrdluse teenust, lahknedes seeläbi õiglase konkurentsi põhimõtetest.

Trahv kehtestati pärast seitse aastat kestnud juurdlust, mida alustati hinnavõrdlusteenuse pakkujate kaebuse peale, et nende äri ei suuda Google Shoppingule vastu panna.

Eksperdid usuvad, et kui Euroopa Kohus otsust ei tühista, võib EL-i huviorbiiti sattuda ka Google'i puhkuse- ja tööreklaamide äri.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: