Venemaa taotleb EL-ilt Covidi tõendite vastastikust tunnistamist

Sputnik V.
Sputnik V. Autor/allikas: Alexey Fedenkov / Pixabay

Venemaa esitab lähiajal ametliku avalduse enda ja Euroopa Liidu COVID-19 vaktsineerimistõendite vastastikuse tunnustamise kohta, vahendas ajaleht Izvestija.

"Euroopa Komisjoni esindajad viisid oktoobris läbi tehnilise nõupidamise Vene võimudega, et selgitada tõendite võrdväärsuse otsuse langetamise protsessi," ütles lehele komisjoni pressiteenistus.

"Venemaa kinnitas oma kohustust ühineda EUDCC süsteemiga (EU Digital COVID Certificate – EL-i digitaalne COVID-tõend) ja teatas oma kavatsusest lähiajal ametlik avaldus esitada." 

Ametkond täpsustas, et Moskva on juba esitanud dokumendid, mis võimaldavad kontrollida Vene vaktsineerimiskontrollisüsteemi tehnilist ühildatavust EUDCC süsteemiga.

Vaktsiini Sputnik V välja töötanud Gamaleja keskus teatas samas, et Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) kiidab Vene vaktsiini ilmselt 2021. aasta lõpuks heaks. Seejärel on vaja veel Euroopa Ravimiameti otsust, kirjutab Izvestija.  

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: