Euroopa Komisjoni Eesti esinduse uueks juhiks saab Vivian Loonela

Vivian Loonela
Vivian Loonela Autor/allikas: Euroopa Komisjon

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse uue juhina asub 16. jaanuaril ametisse praegune komisjoni roheleppe kõneisik Vivian Loonela.

Senise juhi Keit Kasemetsa ametiaeg, mis algas 2017. aasta algul, saab läbi 15. jaanuaril 2022.  

Vivian Loonela on töötanud Euroopa Komisjonis üle 16 aasta ja tal on laialdane kogemus EL-i eri poliitikavaldkondadest.

Alates 2019. aastast on Loonela olnud Euroopa Komisjonis rohelepet koordineeriv kõneisik. Varasemalt on Loonela töötanud komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi kabinetis, juhtides tööd EL-i küberturvalisuse valdkonnas.

Enne Euroopa Komisjoni tööle asumist töötas Loonela diplomaadina, muu hulgas Eesti alalises esinduses NATO juures.

"Euroopa Liidu liikmesus on kasulik nii Eesti majandusele kui ka laiemale julgeolekule. Üheskoos toimides on Euroopa riigid tugevamad ja just seda tahan oma uues ametis rõhutada, puudutab see siis olukorda me piiridel, koroonakriisi või majandust," ütles Loonela pressiteate vahendusel.

"Kõigil ametikohtadel, kus ma Euroopa Komisjonis olen töötanud, on mul Eestiga olnud väga hea koostöö. Rõõm on nüüd koju, Tallinna, tagasi tulla ja kaasa aidata, et Eestis Euroopa asjadest rohkem ja sisukamalt räägitaks," lisas Loonela.

Vivian Loonela on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Lisaks eesti keelele valdab ta inglise, prantsuse, soome ja vene keelt. 2019. aastal autasustati Loonelat Valgetähe 4. klassi teenetemärgiga.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: