Lääs kinnitas taas toetust Ukraina suveräänsusele

Ukraina sõjaväelased kontrollpunktis Mariupoli linna lähedal.
Ukraina sõjaväelased kontrollpunktis Mariupoli linna lähedal. Autor/allikas: SCANPIX/AFP/Aleksey Filippov

Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Ühendkuningriigi ja USA liidrid väljendasid esmaspäevases telefonikõnes taas toetust Ukraina suveräänsusele, teatasid Prantsuse presidendiamet ja Valge Maja.

"Ühtlasi nõuti Venemaalt pingete leevendamist Ukraina piiril. Ukraina suveräänsust tuleb austada ja diplomaatia on ainus meetod konflikti lahendamiseks," oli ametkonna teatel vestluse põhisõnumiks.

"Liidrid väljendasid ka oma pühendumust tegutseda rahu ja julgeoleku säilitamiseks Euroopas," edastas presidendikantselei.

Samuti rõhutasid riigipead, et Venemaa peaks nõndanimetatud Normandia rühma koosseisus naasma läbirääkimistelaua taha Ukrainaga.

USA kõrge ametnik ütles esmaspäeval, et Washington annab "positiivse vastuse" liitlaste võimalikule palvele suurendada oma kohalolekut Ida-Euroopas juhul, kui Venemaa peaks ründama Ukrainat.

"Kui president Vladimir Putin tungib sisse, on üksuste suurendamise palve idatiiva liitlastelt ja positiivne vastus USA-lt täiendavatele jõududele ja võimekustele ja õppuste korraldamisele tagamaks meie idatiiva liitlaste turvalisust ja julgeolekut sellise agressiooni korral Ukrainas," ütles ametnik.

Venemaa annekteeris 2014. aastal Krimmi ning on sestpeale toetanud ka Donbassis Ukraina keskvõimu vastu võitlevaid separatiste.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: