Rahandusminister: arutlusel on ka gaasivõrgutasu vähendamine

Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus (RE) ütles kolmapäeval riigikogu infotunnis, et valitsus arutab ühe energiahindade hinnahüppe leevendamise meetmena ka gaasivõrgutasude vähendamist poole võrra.

Ministri sõnul on ta optimistlik, et valitsus otsustab meetme kehtestamise neljapäeval. Ta lisas, et gaasivõrgutasude vähendamine oleks sarnaselt elektrivõrgutasude meetmega väga kiiresti rakendatav ja tarbijatele juba järgmise kuu arvel kajastuv otsus. 

Pentus-Rosimannus lisas, et võrgutasu vähendamine poole võrra on suurema mõjuga ettevõtetele ja tootmistele, mis praegu on avastanud ennast suurte probleemide ees.

Vähenev tasu kaetaks valitsuse reservfondist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Riigihalduse minister Jaak Aab (KE) nentis, et meetme mõju just väga suur ei ole.
"Nii nagu ka elektrivõrgutasu, mis oli umbes 10 protsenti see mõju, siis siin on ta kuskil viis protsenti. Me ei ole lõplikult otsustanud, kas me 50 protsenti rakendame, või 100. praegu on laual 50," rääkis Aab.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid ütles, et fraktsioon taotleb intensiivse gaasitarbimisega ettevõtetele gaasiaktsiisi soodusmäära rakendamist tagasiulatuvalt alates 1. oktoobrist 2021.

Samuti arutatakse Pentus-Rosimannuse sõnul neljapäeval varem vaid vähemkindlustatutele suunatud energiahindade tõusu kompensatsiooni maksmist ka neile, kelle sissetulek jääb allapoole eelmise aasta mediaanpalka ehk 1052 eurot. 

Valitsus kinnitas elektrihinna tõusu tõttu välja töötatud toetuse põhimõtted, millega kompenseeritakse kõigile tarbijatele elektri võrguteenuse tasust 50 protsenti, oktoobri lõpus. Soodustus kehtib oktoobrist märtsini tarbitud elektri kohta ja meetme maht on üle 88 miljoni euro. 

Allikas: BNS, "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: