ERM-i arhitekt: muuseumi kõrval tuleb keelata ehitus

ERMi hoone
ERMi hoone Autor/allikas: Ülo Josing/ERR

Eesti Rahva Muuseumi (ERM) maja projekteerija, arhitekt Tsuyoshi Tane tunnistas, et ERM-i ümbruse areng ei ole edenenud suunas, mida ta 2006. aastal maja projekteerima hakates ette kujutas ning enim häirib teda see, et kortermajad on trüginud ERM-ile liiga lähedale.

"Valglinnastumine on paratamatu, kuid planeeringutest rääkides võinuks ehk mõelda, kas oleks saanud neid kortermaju ehitada muuseumist kaugemale. Tundub, et praeguse plaaniga, kui majad on ehitatud ERMi külje alla, on lähtutud vaid kruntide hinnast ja kasumist," ütles Tsuyoshi Tane Tartu Postimehele.

Tartu vallavanem Jarno Laur (SDE) ütles, et temal ja arhitekt Tanel on väga erinev arusaam ERM-i ümbrusest, eriti mis puudutab seda, kus võib Raadil olla linnaline tihedus ning kus peaks säilima vana lennuvälja tühjus..

"Olen üllatunud tema eeldusest, et kogu ERM-i ümbrus ja endise sõjalennuvälja territoorium jääbki tühjaks - sellist juttu, et kogu ümbrus jääbki tühjaks, ei ole kunagi olnud," väitis Laur ajalehele.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: