Kossatšov: kahtlen, kas Saksamaa uus valitsus jätkab Nord Streami kaitsmist

Konstantin Kossatšov
Konstantin Kossatšov Autor/allikas: SCANPIX/Alexei Druzhinin/TASS

Täit kindlust selles, et Saksamaa uus valitsus seisab Nord Stream 2 projekti eest sama järjekindlalt kui eelmine valitsus, esialgu ei ole, kuid järeldusi teha on veel vara, ütles Venemaa föderatsiooninõukogu aseesimees Konstantin Kossatšov.

"Saksamaa käitus eelmise juhtkonna ajal küllalt vastutustundlikult. Mina, ausalt öelda, olen üllatunud, kuidas Merkel käitus, kuidas ta seisis oma Euroopa naabrite ja ilmselt USA survele vastu," ütles Kossatšov.

"Kas taolist poliitilist vaprust ja kuraasi jätkub ka praegustel Saksamaa juhtidel? Oi, ei tea, ei tea. Sellest on vara rääkida," märkis Kossatšov .

Kossatšov avaldas lootust, et "uuel Saksa juhtkonnal on niisama vähe manööverdamisruumi, kui oli Merkelil".

"Merkel ju ei lähtunud oma sümpaatiast Venemaa suhtes, vaid Saksamaa pragmaatilistest huvidest ja Saksa äri võimsast nõudmisest. See nõudmine ei ole muutunud. Ja jääb üle uskuda sellesse, et Saksamaa uus juhtkond kuuleb seda niisama hästi," märkis Kossatšov.

Kossatšov kutsus lääneriike üles lõpetama väidetav Venemaaga kavaldamine Euroopa gaasitarnete teemal.

"Pöörake tähelepanu, kuidas lääne meedia ja selle sabas kahjuks ka mõni meie meedium esitavad uudist gaasi pumpamise peatumisest Venemaa ja Euroopa vahel: Gazprom taas kord ei reserveerinud pumpamisvõimsusi. Tegelikult on täiesti arusaadav, et ostjad ei telli seda gaasi, sest see läheb juba teise hinnaga, mitte lepingu, vaid hetkehinnaga. Oleks aus, kui meedia kirjutaks Ruhrgas (või keegi veel) ei broneerinud tänaseks tarneid Venemaalt," esitas Kossatšov oma arusaama sündmustest. 

Kossatšovi arvates täidab Venemaa Euroopa gaasitellimused, kui neid peaks laekuma. "Olen kindel, et kui keegi ütleks meile, et tahab meilt osta taolise gaasipartii, siis loomulikult me broneeriksime otsekohe  selle gaasijuhtme ja tarniksime selle partii. Kuid sellest ei ole ju juttugi," sõnas Kossatšov.

Kossatšov nimetas valeks kuid teadlikuks rumaluseks väiteid, et Gazprom on ventiili kinni keeranud, et saavutada gaasitoru kiirem sertifitseerimine.

"Ei ole mõtet hoida gaasijuhet tühjana. Täpselt samamoodi kui tarbijad, oleme huvitatud sellest, et seda toru mööda kulgeks gaas. Tahame teenida sellega raha nagu kõik teisedki, kes neis tehinguis osalevad," ütles Kossatšov.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/INTERFAX

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: