Uuring: omikron võib kaitsta delta variandi eest

Koroonaviirus
Koroonaviirus Autor/allikas: Gerd Altmann / Pixabay

Lõuna-Aafrika Vabariigi (LAV) värske uuringu kohaselt võivad inimesed, kes nakatuvad koroonaviiruse omikroni variandiga, saavutada suurema immuunkaitse delta tüve vastu.

"Need uuringu tulemused on kooskõlas sellega, et omikroni variant tõrjub delta variandi välja, kuna see võib kutsuda esile immuunsuse, mis neutraliseerib delta tüve. See muudab deltaga uuesti nakatumise vähem tõenäoliseks," kirjutas Aafrika terviseuuringute instituudi teadlaste rühm. 

"Kui omikroni variant tõrjub delta välja ja osutuks leebemaks kui varajasemad variandid, siis väheneks Covid-19 põhjustatud raske haiguse esinemissagedus," leidsid teadlased. 

LAV-i teadlaste uuring on veel retsenseerimata. Uuringus osales 13 inimest, kellest 11 olid nakatunud omikroni variandiga. Seitse osalejat olid vaktsineeritud. 

Omikroniga nakatunud inimeste kaitse delta variandi vastu suurenes märkimisväärselt. Teadlased siiski hoiatasid, et on ebaselge, kas suurenenud kaitse tekkis omikroni variandi indutseeritud antikehadest, vaktsineerimisest või immuunsusest varasema nakatumise tõttu, vahendas CNBC

Hiljutised uuringud näitavad, et omikroni variant on leebem kui delta tüvi. Teadlased siiski hoiatavad, et omikroni tüve kiire levik võib tervishoiuteenused üle koormata.

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) hoiatas hiljuti, et omikroni variant levib kiiremini kui ükski varasem koroonavariant. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: