Terviseamet avaldab nakatunute vaktsineeritust nüüdsest kord nädalas

Vaktsineerimine ja nõustamine Tallinnas Vabaduse väljakul.
Vaktsineerimine ja nõustamine Tallinnas Vabaduse väljakul. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Alates jaanuarist avaldab terviseamet infot nakatunute vaktsineerimise staatuse kohta kord nädalas, kolmapäevases epiidülevaates.

Terviseamet teatas, et kuivõrd nende peamine eesmärk on säilitada pandeemia tingimustes tervishoiusüsteemi toimepidevus, siis on nende jaoks eelkõige oluline jälgida raske haigestumise ja haiglaravi näitajate trende. Seetõttu ei kuva nad edaspidi igapäevastes teadetes enam infot nakatunute vaktsineerimise staatuse kohta. Põhjalikum ülevaade nakatumiste kohta ilmub nüüdsest kord nädalas ameti kolmapäevases epiidülevaates.

Amet selgitas, et vaktsineerimise algusest on möödas üle aasta, mistõttu on selle aja jooksul lisandunud mitmeid lisafaktoreid, mida immuniseerimise tõhususe juures arvesse võtta.

Paljude nakatunute puhul on vaktsineerimisest möödunud üle poole aasta, mis toob kaasa vaktsiini efektiivsuse languse. Koroonaviiruse omikroni variandil on läbimurde tõenäosus mõnevõrra suurem ning nakatuda võivad ka vaktsineeritud inimesed.

Ameti teatel on nakatumiste juures oluline mõista vaktsineeritud ja vaktsineerimata ühiskonnagrupi erisusi – tegemist ei ole võrdsete gruppidega, et neid saaks lisaselgitusi andmata võrrelda.

"Niisiis tuleks vaktsiini efektiivsuse hindamisel eelkõige arvesse võtta nakatumiste osakaalu vastavas grupis, mitte kõikide nakatumiste kohta. Selle osakaalu lisame lähipäevil oma pressiteatesse," teatas amet pressiteate vahendusel.

Raskeloomulise koroonaga haiglasolijatest on 80,9 protsenti vaktsineerimata.

"See on kõige olulisem näitaja! Terviseamet ja teadusnõukoda on seda rõhutanud algusest peale, et vaktsiin ei kaitse sajaprotsendiliselt nakatumise eest, vaid vähendab haiguse raskeloomulise kulgemise tõenäosust kordades. Vaktsiin on praegu saadaolevast parim kaitse koroonaviiruse vastu," rõhutas amet oma teates.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: