Venemaa survestab Läänt oma nõudmistele vastama

Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov.
Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Moskva rakendab muid "meetmeid ja tehnikaid" lääneriikide suhtes, kui USA ja NATO ei tule vastu Venemaa julgeolekunõudmistele, ütles Venemaa asevälisminister Sergei Rjabkov neljapäeval.

Rjabkovi sõnul ei näe Venemaa põhjust korraldada uusi kõnelusi oma julgeolekunõudmiste teemal nagu NATO kolmapäeval Brüsselis peetud kohtumisel Venemaa esindajatega välja pakkus.

Samas lisas aseminister, et sõjanduseksperdid esitavad president Vladimir Putinile ettepanekuid käitumiseks juhul, kui olukord Ukrainas peaks halvenema, kuid võimalus tuleb anda ka diplomaatiale.

Ameerika Ühendriikide keeldumine arutada Venemaa keskseid nõudmisi julgeolekugarantiide saamiseks viib olukorra ummikusse, tõdes aseminister.

Venemaa esindaja Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsioonis (OSCE) Aleksandr Lukaševitš ütles neljapäeval Twitteris, et kui Moskva ei saa mõistliku aja jooksul oma ettepanekutele konstruktiivset vastust ning "agressiivne käitumine Venemaa suhtes jätkub", peab Venemaa tegutsema, et kõrvaldada ohud oma julgeolekule.

Sel nädalal toimub rida kohtumisi Venemaa ning USA ja teiste NATO liitlaste vahel. Esmaspäeval pidasid USA ja Venemaa läbirääkimisi tuumarelvastuse kontrolli ja Ukraina ümber valitsevate pingete üle, kolmapäeval kohtusid Brüsselis Moskva ja NATO riikide esindajad NATO-Vene Nõukogu raames. Venemaa tõstatatud teemasid arutatakse ka neljapäeval Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) kohtumisel, mille liige on ka USA.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: