Vene saatkonna ees avaldati meelt Aleksei Navalnõi vangis hoidmise vastu

{{1642352820000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Tallinnas Venemaa saatkonna ees avaldati meelt vangistatud Vene opositsionääri Aleksei Navalnõi toetuseks.

Piketile oli kogunenud mitukümmend inimest, kes nõudsid vangistuses oleva opositsioonijuhi vabastamist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Riigikogu liige, Isamaa fraktsiooni kuuluv Mihhail Lotman rääkis, miks ta meelt avaldama tuli. "Me näeme, et välispoliitilised repressioonid olid nagu eelmäng sellele Putini ultimaatumile. Löögi all pole mitte ainult Ukraina, praegu on löögi all isegi Poola, rääkimata siis Balti riikidest. Nii, et ühelt poolt mingisugune aateline tunne, aga teiselt poolt enesekaitse. See on see, miks me oleme siin, miks me ütleme, et Aleksei Navalnõi ja kõik poliitilised vangid peavad olema vabastatud otsekohe, sest praegu me teame, et Venemaal on rohkem poliitilisi vange kui Brežnevi ajal," lausus Lotman.

Ühiskonnategelane Artemi Troitski ütles, et enamik inimesi Venemaal on ära hirmutatud. "Nad kardavad väga. Nad kardavad, et kui ütlevad midagi kõva häälega välja, siis tullakse neile järele ja pannakse vangi. See toimub kahjuks igal pool. Kõige süütumatute asjade eest. Nagu internetis "meeldib" nupu vajutamise
või Twitteri postituse jagamise eest," rääkis Troitski.

Navalnõi arreteeriti eelmise aasta jaanuaris ja saadeti karistuskolooniasse, mis on tuntud karmi režiimi poolest.

Venemaa kohus on Navalnõi loodud Kremli-kriitilised poliitilised organisatsioonid kuulutanud äärmuslikeks ja neil on riigis tegutsemine keelatud.

Reedel lisas Venemaa kaks Navalnõi lähedast kaastöötajat terroristide ja ekstremistide nimekirja ning kuulutas nad tagaotsitavaks.

Mullu detsembris pälvis Navalnõi Euroopa Parlamendi Sahharovi mõttevabaduse auhinna, millega tunnustatakse inim- ja põhiõigusi kaitsevaid isikuid ja organisatsioone.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: