Päästjad said tormikahjude tõttu üle 200 väljakutse

Tormine 17. jaanuar Saaremaal
Tormine 17. jaanuar Saaremaal Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Päästjad said esmaspäeval tormikahjude kõrvaldamiseks üle 200 väljakutse.

Kõige rohkem said ennelõunal tugevnema hakanud tormituultest põhjustatud väljakutseid Lääne-Eesti saarte ja Harjumaa päästjad.

Edasi tabasid tugevamad tuuled Raplamaad, kust torm suundus lõuna poole ja hakkas näitama vaibumise märke.

Inimohvrite kohta päästeametil infot ei ole. Peamiselt tuli päästjatel tegeleda teedele või elektriliinidele langenud puude eemaldamisega. Siin-seal said majade katused ka viga ja paaril korral sattusid õnnetustesse autod.

Põhja päästekeskusesse tuli tormiga seonduvalt 81 väljakutset. Kahel korral vandusid tugevale tuulele alla valgusfoorid Tallinna kesklinnas. Tallinnas Koplis murdus puu trammiteele, mis peatas liikluse, Endla tänaval ning Kreutzwaldi tänaval murdis tuul tükid katusest ning Kreutzwaldi tänaval tekkis ohu kõrvaldamiseks vajadus evakueerida ka läheduses parkinud sõidukid.

Viimsis läks lendu batuut, mis saadi kätte napilt enne, kui see liiklusesse paiskunud oleks. Veel said ühes õnnetuses murdunud puu tõttu tõsiseid kahjustusi sõiduauto ning ühel korral ka eramaja aed.

Lääne päästekeskus sai 84 väljakutset. Kella 9.47 ajal kukkus Saaremaal Koikla külas suur puu maja katusele. Maja katus sai kannatada. Kella 9 ajal hommikul viis Kuressaares Pargi tänaval tuul ära endise lastekodu maja katuse. Päästjad saagisid katuse ketaslõikuriga väiksemaks ning tõmbasid ohutumasse kohta tee äärde. Objekti valdaja tegeleb ise olukorra lahendamisega edasi.

Saaremaal sai hommikul tormituulte tõttu vigastada kolm sõiduautot - nii Kaali, Karida kui ka Paevere külas sõitsid autod vastu teele kukkunud puudele. Autod said kergemaid vigastusi, inimesed jäid õnnetustes terveks. Metskülas murdus korraga maha kaheksa puud, mis teelt eemaldada tuli.

Hiiumaal Valgu külas kukkus teele kolm puud korraga ning Luidja külas kaks puud korraga. Puudest tekkinud takistuste taha jäid pidama nii libedusetõrje autod kui ka liinibuss. Päästjad aitasid puud eemaldada.

Lõuna päästekeskus sai 30 väljakutset. Suuremaid õnnetusi ei registreeritud.

Ida päästekeskus sai kaheksa väljakutset. Lääne-Virumaal Tapa vallas Kullenga külas murdus elektripost, mille tagajärjel jäid elektriliinid rippuma maast viie meetri kõrgusele. Rippuvad liinid ohustasid liiklejaid ja ohu likvideerimiseks oli vaja nii politseipatrulli kui ka elektrikute abi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: