Tsunamiga tabatud Tonga kahju ulatus endiselt teadmata

Hunga Tonga-Hunga Ha'apai vulkaan.
Hunga Tonga-Hunga Ha'apai vulkaan. Autor/allikas: PLANET LABS PBC

Vulkaanipurske ja hiidlaine tagajärjel kannatada saanud Tonga kahjusid on keeruline täpsustada, sest lennuväli on suletud ja teised suhtluskanalid tugevalt häiritud. Ulatuslikust kahjust on teateid Tonga peamise saare läänerannikul.

Vulkaanipurske ja hiidlaine tagajärjel kannatada saanud Tonga kahjusid on keeruline täpsustada, sest lennuväli on suletud ja teised suhtluskanalid tugevalt häiritud.

Uus-Meremaa võimud teatasid purustustest peamise saare Tongatapu läänerannikul, kus on enamjaolt kuurordid. Ha'atafu rannakuurort Hihifo poolsaarel pealinna Nuku'alofa lähedal on täiesti maa pealt pühitud, teatasid omanikud Facebookis.

Austraalia Vaikse ookeani minister Zed Seselja ütles, et Tonga võimud plaanivad evakueerida inimesed kaugematelt saarekestelt, kus on paljud hooned hävinud.

Saarestik on maailmast ära lõigatud pärast maavärinat, mis hävitas ka merepõhjas lebavad kommunikatsioonikaablid.

Seni ei ole ametlikke teateid hukkunute või vigastatute kohta. Briti kodanik Angela Glover on seni ainus teadaolev ohver, tema surmast teatas tema vend.

"Prioriteet on abitarnete kohale viimine Tongale. Suurim pingekoht on aga lennuväli, kus on endiselt suur kogus tuhka," vahendas minister Seseljat uudisteagentuur Reuters.

Tonga esindus Austraalias teatas, et pealinn on mures abisaadetiste pärast, mille kaudu võib levima hakata COVID-19 seni koroonaviirusevabas riigis. Esinduse asejuhi sõnul jääb abi Tongal karantiini ning suure tõenäosusega ei lubata välisriigi kodanikke lennukist lahkuda.

Toimetaja: Tarmo Maiberg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: