Norstati küsitluse kohaselt toetab enamus testivõimaluse taastamist

Kiirtestimine Heimtali koolis
Kiirtestimine Heimtali koolis Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Rohkem kui kaks kolmandikku Eesti inimestest pooldab võimalust vaktsineerimata inimestel külastada erinevaid asutusi ning üritusi negatiivse koroonaviiruse testi tõendiga, selgus uuringufirma Norstat eelmisel nädalal korraldatud küsitlusest.

Küsimusele "Kas Teie arvates võiks taastada vaktsineerimata inimestele võimaluse negatiivse koroonaviiruse testi tõendiga külastada erinevaid asutusi ning üritusi?" vastas 71 protsenti "Jah" või "Pigem jah", 26 protsenti "Pigem ei" või "Ei" ning kolm protsenti ei osanud öelda.

Testimise laiem kasutuselevõtt ühe võimalusena lubada inimestel viibida kontrollitud avalikus ruumis on tõusnud ühiskonnas uuesti laiemalt teemaks ning toonud välja eriarvamused valitsuskoalitsioonis, kus Keskerakond seda soovib, Reformierakond on aga kahtleval positsioonil.

Lisaks küsis Norstat ka praegu kehtivate koroonapiirangute kohta üldiselt, kas neid peaks leevendama või karmistama. Vastanutest 37 protsenti leidis, et piiranguid peaks kindlasti või pigem leevendama, 39 protsendi arvates ei peaks leevendama ega karmistama, 20 protsendi arvates pigem või kindlasti karmistama ning 5 protsenti vastas "Ei oska öelda".

Norstat viis oma kiirküsitluse läbi 18.-19. jaanuarini veebi teel 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 1000 vastajat. Statistiline viga on antud valimi puhul +/- 3,1%.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: