Sutt: valitsus pole veel valmis lahtiolekuaja piirangust loobuma

Andres Sutt
Andres Sutt Autor/allikas: SiiM Lõvi /ERR

Ehkki ettevõtjad soovivad, et riik tühistaks kella 23-se lahtiolekuaja piirangu, ei toetanud valitsus ega teadusnõukoda seda, ütles sellise ettepanekuga valitsusse läinud ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt.

"Tänasel kabineti Covid-arutelul ei olnud teadusnõukojal ja kabinetil valmisolekut kella 23 piirangust kohe loobuda, sest me ei ole veel jõudnud sellele haiglakoormuse tasemele, kus saaksime piirangu ära kaotada," ütles Sutt pressiesindaja vahendusel ERR-ile.

Minister lisas, et on viimastel nädalatel aktiivselt suhelnud ettevõtjatega, kes sooviks 23.00 kellaaja piirangu kaotamist. "Selle ettepaneku viisin ka ettevõtete huvidest lähtuvalt kabinetti otsustamiseks," märkis Sutt.

"Minu soov on, et me lepiksime kokku kellaaja piirangu kaotamiseks haiglakoormuse taseme, nii nagu teeme ka Covid-tõendi jaoks. Olen endiselt seisukohal, et kella 23.00 piirang tuleks esimesel võimalusel ära kaotada. Võtan selle punkti uuesti kabinetis aruteluks järgmisel nädalal," lubas Sutt.

Valitsus on otsustanud, et kui 17. veebruari seisuga on eelneva kümne päeva jooksul haiglasse jõudnud keskmiselt alla 25 sümptomaatilise Covid-19 patsiendi päevas, lõpetab valitsus alates 21. veebruarist koroonatõendi nõude.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: