Tartu loodusmajas peeti loomasõbrapäeva

Kui selle nädala alguses tähistati maailmas sõbrapäeva, siis nädala lõpp tõi Tartu loodusmajja loomasõbrapäeva. Perepäeval said nii lapsed kui ka lapsevanemad tutvuda inimesele lähedaste sõpradega ehk lemmikloomadega.

Loodusmaja loomasõbrapäeval sai kohtuda nii kodus peetavate lindude, näriliste, putukate kui ka näiteks kilpkonnadega. Ühed populaarsemad tegelased, keda tavapäraselt loodusmajas ei näe, olid aga vesikoerad.

"On valged, mustakirjud landseerid, mustad on newfoundlandid ja pruun, kes mu kõrval on, on leonberger ja seal on neljakuune leonbergeri kutsikas. Kui ei ole töökoer, siis inimesed võtavad neid kodusõbraks, lastehoidjaks, nad on suurepärased," lausus Elva VTÜ instruktor Aare Ööpik.

Lisaks lemmikloomadega tutvumisele said loomasõbrapäevalised meisterdada ning mängida erinevaid mänge. Oma tegevuse ja perepäevaga loodab loodusmaja õpetada  hoolivamaid ja loodussõbralikumaid noori.

"Lapsed on ikka huvilised, aga natuke tundub, et on rohkem neid lapsi, kes ei ole looduse ja loomadega kokku puutunud, kes pelgavad rohkem. Aga üldiselt on ikkagi laps positiivselt loomadesse meelestatud," ütles Tartu loodusmaja loomasõprade ringi õpetaja Tiina Lilleleht.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: