Eesti ülikoolid peatavad koostöö Venemaa ja Valgevene kõrgkoolidega

Mart Kalm.
Mart Kalm. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Eesti avalik-õiguslikud ülikoolid peatavad koostöö Venemaa ja Valgevene kõrgkoolide ja teadusasutustega.

Eesti avalik-õiguslikud ülikoolid peavad Venemaa agressiooni õigustamatuks ja mõistavad hukka sõjalise rünnaku sõltumatu riigi vastu.

"Akadeemilistel kogukondadel kogu maailmas, sealhulgas Venemaal ja Valgevenes, on moraalne vastutus seista rahu, akadeemiliste ja demokraatlike väärtuste eest," selgitas rektorite nõukogu esimees Mart Kalm.

Samas tunnustas Kalm paljusid Vene teadlasi ja teadusajakirjanikke, kes on võtnud sõna Venemaa algatatud sõja vastu Euroopa südames.

"Avaldame kahetsust, et Venemaa ja Valgevene ülikoolid ja teadusorganisatsioonid selles küsimuses vaikivad. Vajame praegu igat kanalit Ukrainas toimuva sõja peatamiseks ning ülikoolid, arvestades nende ühiskondliku kaalu, peavad samuti oma panuse andma."

Rektorite nõukogusse kuuluvad Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Eesti Maaülikool, Tallinna Ülikool, Tallinna Tehnikaülikool, Tartu Ülikool.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: