Terviseamet ei nõua enam piiriületuse ankeeti

Terviseameti hoone.
Terviseameti hoone. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Alates teisipäevast ei nõua terviseamet enam Eestisse saabujatele mõeldud piiriületaja ankeeti, mis varem oli kohustuslik.

Seni oli ankeedi täitmine kohustuslik kolmandatest riikidest ja "punastest" Schengeni riikidest saabujatele, kellele rakendub eneseisolatsiooni kohustus. Alates 1. märtsist on ankeedi täitmine vabatahtlik. 

Muutunud julgeolekuolukorra tõttu kujundab terviseamet ümber senised infojagamise põhimõtted ning viimane regulaarne terviseameti pressikonverents toimub homme, 2. märtsil.

Edaspidi korraldatakse pressikonverentse vastavalt vajadusele ning epidemioloogilise olukorra kohta saab detailsema info kolmapäeviti ilmuvast epiidülevaatest.

Terviseameti kinnitusel on nakatumine Eestis jätkuvalt ulatuslik ning terviseamet on üle vaadanud oma tegevused, mis puudutavad nakatunute ja nende lähikontaktsete välja selgitamist ning nõustamist.

"Oleme läbi terve pandeemia nakatunutele helistanud ja neid küsitlenud. Alates märtsist saadab terviseamet positiivse testitulemuse saanud inimestele üksnes SMS-i ning nakatunutele enam ei helista. Viimase kahe aasta jooksul on inimeste teadlikkus Covid-19 haigestumise ja lähikontakti korral käitumiseks juba väga head ning personaalne nõustamine ei ole paljudel juhtudel vajalik," seisis pressiteates. 

"Kõnekeskuse tegevuse lõpetamine ei mõjuta oluliselt haigestumistest ülevaate hoidmist, sest peamine info, mida helistamisega korjati, puudutas nakatumispaiku. Kuivõrd aga nakatumispaikade osakaal ei ole ajas märgatavalt muutunud, siis on selle info lisandväärtus tagasihoidlik," seisis teates veel. 

Üldisemate küsimustega võib pöörduda riigi infotelefoni 1247 poole ning tervisemuredega tuleb ühendust võtta oma perearsti või perearsti nõuandetelefoniga 1220. Kodused ravijuhendid on leitavad Eesti Perearstide Seltsi kodulehelt www.perearstiselts.ee. 

Terviseamet jätkab tavapärase epidemioloogilise uuringuga ning info nakatumiste ja haiglaravi kohta jääb endiselt avalikkuse jaoks alles.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: