Venemaal levivad kuuldused keskpanga juhi erruminekust

Vene keskpanga juht Elvira Nabiullina.
Vene keskpanga juht Elvira Nabiullina. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Kremli pressiesindaja eitas kolmapäeval teateid, nagu oleks Vene keskpanga juht Elvira Nabiullina esitanud avalduse ametist tagasiastumiseks.

"Ei, me ei ole sellest teadlikud. President [Vladimir Putin] on korduvalt andnud oma hinnangu keskpanga tööle," ütles presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov ajakirjanike küsimustele vastates.

Ukraina endine peaminister Aleksei Gontšaruk oli sotsiaalmeedias kirjutanud, et Nabiullina on esitanud lahkumisavalduse, kuid president Putin on selle tagasi lükanud, vahendas ajaleht Kommersant.

Väidet Nabiullina ametist lahkumise kohta kinnitas hiljem ka Ukraina väljaanne Obozrevatel, viidates oma allikatele. Sellekohaselt olevat Nabiullina öelnud peaminister Mihhail Mišustinile, et sooviks ametist lahkuda.

Venemaa rahandus on pärast rünnakut Ukrainale sattunud lääneriikide kehtestatud sanktsioonide tõttu väga keerulisse olukorda, Vene valuutareservid välismaal on külmutatud, keskpank on tõstnud intressimäära, inimeste valuutahoiuste väljavõtmisele on seatud administratiivsed piirid, Vene rahandusinstitutsioonid on suuresti muust maailmast ära lõigatud, reitinguagentuurid on alandanud Venemaa krediidireitingut.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax, Kommersant.ru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: