S&P alandas Venemaa reitingu maksejõuetuse lähedasele tasemele

Standard & Poor'si logo
Standard & Poor'si logo Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Reitinguagentuur Standard & Poor's (S&P) alandas oma hinnangut Venemaa suutlikkusele teenindada oma pika- või lühiajalisi välislaene maksejõuetuse lähedaseks, tasemele SD.

Analüütikute sõnul teeb S&P viimane hinnang väga tõenäoliseks Venemaa kuulutamise maksejõuetuks, mis oleks selle riigi jaoks esimene kord pärast 1917. aasta revolutsiooni.

Standard & Poor's viis laupäeval, kui Venemaa sõlmis kokkuleppe ühe oma dollarites võetud välislaenu tagasimaksmiseks rublades, Venemaale antud reitingu tasemele "selective default" (SD, eesti keeles valikuline maksejõuetus). Venemaa tegi laenumakseid rublades viidates sellele, et USA ei luba selleks kasutada oma pankades külmutatud Venemaa välisvaluuta reserve.

Definitsiooni kohaselt tähendab SD reitingut, mida Standard & Poor's rakendab siis, kui usub, et võlgnik on valikuliselt jätnud täitmata teatud emissiooni või kohustuste liigi, kuid jätkab oma maksekohustuste täitmist muudes küsimustes või kohustuste klassides õigeaegselt.

S&P märkis, et Ukraina ründamise eest Venemaale kehtestatud sanktsioonid võivad veelgi laieneda ning need võivad hakata takistama Venemaa soovi ja tehnilist suutlikkust pidada kinni oma kohustustest välisvõla andjate ees.

S&P tühistas pärast sanktsioonidega kehtestatud tegevuskeeldu enam Venemaale antud reitingud, viimane S&P antud Vene rublatehingute reiting oli CC/C.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: BBC, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: