Ühendkuningriik külmutas Abramovitši, Setšini ja Deripaska varad

Roman Abramovitš on Ühendkuningriigis enim tuntud Londoni Chelsea jalgpalliklubi omanikuna.
Roman Abramovitš on Ühendkuningriigis enim tuntud Londoni Chelsea jalgpalliklubi omanikuna. Autor/allikas: SVCANPIX / AFP

Ühendkuningriigi valitsus käskis külmutada Vene oligarhide Roman Abramovitši, Igor Setšini, Oleg Deripaska ja Dmitri Lebedevi varad.

Otsus järgnes sellele, kui neli Vene võimudele lähedalseisvat miljardäri lisati isikute nimekirja, kellele on kehtestatud sanktsioonid seoses Venemaa sõjalise rünnakuga Ukrainale.

Peaminister Boris Johnson ütles, et neile, kes on toetanud Putini rünnakuid Ukrainale, ei saa olla turvalist pelgupaika.

"Tänased sanktsioonid on viimane samm Ühendkuningriigi selges toetuses Ukraina rahvale. Me ei halasta neile, kes võimaldavad tappa tsiviilisikuid, purustada haiglaid ja ebaseaduslikult okupeerida meie liitlast."

Kultuurminister Nadine Dorries lisas, et valitsuse prioriteet on võtta vastutusele need, kes on Putini režiimi toetanud.

"Tänastel sanktsioonidel on otsene mõju ka Chelsea jalgpalliklubile ja selle fännidele. Oleme teinud palju tööd selle nimel, et need sanktsioonid ei kahjustaks klubi."

Abramovitš on Londoni Chelsea klubi omanik, ta pani sõja puhkedes ja sanktsioonide kartuses oma osaluse müüki, kuid küsitud hind oli liiga krõbe ja ostjat ei leidunud.

Chelsea klubile antakse nüüd välja spetsiaalne litsents, mis võimaldab neil jätkata mängimist, maksta töötajatele palka ja hooajakaardi omanikel mänge vaatamas käia. Aga Abramovitš jääb ilma klubi omandiõigusest. Üksikpileteid ja fännitooteid klubi müüa ei või, samuti soetada uusi mängijad.

Minister tunnistas, et astutud sammud toovad kaasa ka ebakindlust, kuid valitsus teeb jalgpalliklubidega koostööd.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: