Rutjal toimusid Stingeritega õhutõrje lahinglaskmised

Foto: Kaitsevägi/rms Allar Vaha

Õppuse Saber Strike raames korraldasid Ameerika Ühendriikide 10. armee õhu- ja raketikaitse väejuhatuse kaitseväelased neljapäeval Rutjal Stinger rakettide lahinglaskmised.

Lahinglaskmistel kasutati uudset Stryker soomukil põhinevat õhutõrjesüsteemi, millest lasti kaheksa raketti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Täpsemalt prooviti USA prototüüpi, mis alles võetakse relvastusse, kuigi selle koostisosad on juba ammu kasutusel. Varem oli alusena kasutusel kergema soomusega Hummer. Lastud on uuelt platvormilt USA-s New Mexicos, sügisel Põhja-Saksamaal ja neljapäeval Rutjal.

Õhutõrjepataljoni ülem kolonelleitnant Tanel Lelov ütles, et õppuse võib lugeda kordaläinuks - sihtmärgi avastamine, sihitamine ja raketi välja laskmine toimisid hästi ning õppus täitis oma eesmärgi.

Õppus jätkub Eesti, Soome, USA ja Ühendkuningriigi õhutõrjeüksuste koostööharjutusega kaitseväe keskpolügoonil.

Ameerika korraldatav traditsiooniline õppus Saber Strike toob tänavu Eestisse õhutõrjesüsteemid, mida siin varem pole kasutatud. Kohal on näiteks ka Soome keskmaa õhutõrjekompleks NASAMS.

Kokku osaleb õppusel sel aastal 13 000 kaitseväelast 13 riigist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: