Haapsalus koguti Ukraina jaoks annetusi borši ühissöömisel

Foto: ERR

Haapsalus korraldati kohaliku kogukonna eestvedamisel suur heategevuslik ühissöömine, kus rahvale pakuti ukraina roogi ning kutsuti inimesi üles tegema Ukraina põgenike heaks annetust. Ettevõtmise tarbeks valmis muu hulgas hiigelkogus borši.

Keskpäeval täitus Haapsalu vanalinnas Kodaniketorni esine inimestega. Pakutud roogade seas olid muu hulgas näiteks sõrnikud, pampuškad ja borš.

Ürituse nimeks oli "Boršikatel Ukraina heaks", aga suure katla asemel oli supp toodud Haapsalu vanalinna kohale siiski kaitseliidult laenatud termostes.

"Valmis sai täna hommikul 240 kilo boršisuppi. Selle heaks nägi vaeva eile terve minu teine täiskasvanud kokkade kursus. Neid oli kokku äkki 13 inimest ja täna veel kolm inimest lõpetasid seda borši nii, et tööd jagus kõigile," rääkis Haapsalu Kutsehariduskeskuse kutseõpetaja Tiina Sootalu.

Ettevõtmise idee põhineb ühe korraldaja Meeli Loki sõnul sarnasel heategevusüritusel, mis toimus Tartumaal Tähtvere naistekeskuses. Haapsalus tuli mõttega kaasa terve rida kohalikke asutusi ja inimesi, kes kõik aitasid toitu teha või panustasid korraldamisse muul moel.

"Ma olen lihtsalt nii tänulik, nii üllatunud ja nii rõõmus, et ka Haapsalu kogukond on selline võimas ja tugev," ütles heategevusürituse üks korraldaja Meeli Lokk.

Toidu eest tasuma ei pidanud. Oli vaid üleskutse teha Ukraina põgenike heaks vabas summas annetus. Lettide ääres liikus toitu uudistades pea lakkamatu voor inimesi. Kui hea ja parem käes, sai istuda maha ja seda mekkida.

"Väga huvitavad toidud on. Niisugused kodused ja head. Isegi siin mõned asjad tuletavad mulle lapsepõlve meelde, kus mul vanaema tegi igasuguseid asju. Olen ära unustanud isegi osa maitseid, mõnusad, kodused ja väga head," rääkis üritust külastanud Risto.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: