Valitsus arutab maskikohustuse kaotamist järgmisel nädalal

Valituse pressikonverents Narvas.
Valituse pressikonverents Narvas. Autor/allikas: Sergei Stepanov/ERR

Kuivõrd nakatumise ja haiglaravi vajavate nakatunute arv väheneb, arutab valitsus järgmisel nädalal, kas asendada avalikes kohtades maski kandmise kohustus soovitusega, ütlesid nii peaminister Kaja Kallas kui ka tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

"Me oleme esitanud palve teadusnõukojale maskide osas, et millistest kriteeriumitest lähtuvalt võib siis selle järgmise sammu astuda ja ma loodan, et järgmisel teisipäeval me saame seda arutada," ütles Kallas valitsuse pressikonverentsil Narvas.

Kiik kinnitas, et järgmisel nädalal on Covidi-teemad valitsuskabinetis taas arutelul ning maskikohustuse kaotamine nende hulgas.

"Selle asendamine soovitusega on lähiaja küsimus, kuna näeme, et nii viirusnumbrid kui haiglaravi koormus langevad, ja kuna järgmisel nädalal valitsuskabinetis Covidi-teemasid jälle käsitleme, siis kindlasti arutame ka selle üle, millise sammuga on võimalik edasi liikuda," lausus ta.

Kiige sõnul on maskikohustuse kaotamine lähinädalate küsimus.

Teadusnõukoja esimees Toivo Maimets ütles esmaspäeval ERR-ile, et maskinõude kaotamisest võiks rääkida, kui koroonaviiruse leviku aluseks olev riskimaatriks jõuab praeguselt punaselt tasemelt kollasele tasemele.

"Praegu oleme langenud punaselt oranži ja näha on, et langustrend on üle välja. Järgmisel nädalal saame peale vaadata, milline on viiruse leviku seis ja prognoosid ja anda selgemaid sõnumeid, millal võiks maskikandmise nõue asenduda soovitusega," ütles Kiik.

Toimetaja: Inderk Kiisler, Marko Tooming, Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: