Siseminister ei ole jõuametite uusi juhte veel otsustanud

Kristian Jaani.
Kristian Jaani. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Järgmisel aastal lõpevad kaitsepolitseiameti, päästeameti ning politsei- ja piirivalveameti (PPA) juhtide ametiajad. Siseminister Kristian Jaani ei ole aga kandidaate nendele positsioonidele veel leidnud.

Nimetatud ametite juhid peaks ametisse määrama valitsus siseministri soovitusel.

"Tänased peadirektorid on teinud oma tööd professionaalselt ning teevad seda kindlasti oma ametiaja lõpuni. Lähiajal uute juhikandidaate esitamine plaanis pole. Aga kui aeg on sealmaal, siis kindlasti leiame väärilised kandidaadid," ütles Jaani ERR-ile.

Siseministeeriumi pressiesindaja Veiko Pesur rääkis, et PPA ja päästeameti peadirektori puhul ei ole seadusest tulenevat piirangut, mis välistaks nende kolmandaks ametiajaks nimetamist, küll on aga piirang kapo peadirektori osas.

"Kapo peadirektoril on julgeolekuasutuste seaduses erinorm, mis ütleb, et julgeolekuasutuse juhti ei nimetata ametisse rohkem kui kaheks ametiajaks järjestikku. Kuna Arnold Sinisalu on ametis teist ametiaega järjest, siis peab siseminister leidma kapole uue peadirektori," sõnas Pesur. 

Praegu on kaitsepolitseiameti peadirektor Arnold Sinisalu, päästeameti peadiretor Kuno Tammearu ning politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: