Biden: NATO tugevdab oma idatiiba

{{1648130160000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/GONZALO FUENTES

USA president Joe Biden ütles neljapäeval, et NATO liidrid leppisid neljapäeval kokku Ida-Euroopa kaitsmise tugevdamises. NATO paigutab Slovakkiasse, Ungarisse, Bulgaariasse ja Rumeeniasse neli uut lahingugruppi.

"NATO liidrid töötavad enne juunikuist tippkohtumist välja täiendavad plaanid NATO kaitse tugevdamiseks," ütles neljapäeval Biden. 

Alliansi peasekretär Jens Stoltenberg ütles juba kolmapäeval , et Slovakkiasse, Ungarisse, Bulgaariasse ja Rumeeniasse saadetakse neli uut lahingugruppi. 

Stoltenberg ütles neljapäeval, et NATO liidrid leppisid kokku Ukraina sõjalises toetamises, sealhulgas tankitõrje- õhutõrjesüsteemide ning droonidega. Stoltenberg kordas, et NATO ei saada Ukrainasse vägesid. 

"Venemaa sissetung Ukrainasse on viimase põlvkonna suurim julgeolekukriis. Oleme ühtsed, et hoida allianss tugevana ja tagada meie inimeste ohutus. Putini invasioon Ukrainasse muutis meie julgeolekukeskkonda pikaks ajaks," ütles Stoltenberg.

NATO kutsus samuti Hiinat üles, et Peking hoiduks Venemaa sõjategevuse toetamisest.  

"Hiina ei tohi Venemaa invasioonile majanduslikku ega sõjalist tuge pakkuda. Selle asemel peaks Peking kasutama oma märkimisväärset mõju Venemaale ja toetama rahumeelset lahendust," ütles Stoltenberg. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: REUTERS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: