Taliban käskis kõikidel meessoost ametnikel habemed kasvatada

Talibani liikmed
Talibani liikmed Autor/allikas: SCANPIX/EPA/STRINGER

Islamiorganisatsioon Taliban andis käsu, et kõik meessoost ametnikud peavad omale kasvatama habeme ja kandma traditsioonilist riietust. Taliban valitseb pärast USA vägede lahkumist Afganistani.

Talibani spetsiaalsed ametnikud patrullivad nüüd valitsusasutuste sissepääsude juures ja kontrollivad, et kõik riigiametnikud järgivad uusi eeskirju. Samuti juhendab Taliban riigitöötajaid õigel ajal palvetama, vahendas The Times

"Need, kes ei järgi eeskirju, nemad ei saa enam hoonetesse sisse minna. See toob lõpuks kaasa ka vallandamise," ütles asjaga kursis allikas. 

Hiljuti keelas Taliban üle 12-aastastel tüdrukutel koolis käia. Kõik naised peavad pikema reisi ette võtma koos meessoost saatjaga. 

Pühapäeval blokeeris Taliban rahvusvaheliste uudisteorganisatsioonide edastamise Afganistani telekanalite kaudu. 

Taliban teatas hiljuti, et parkide kasutamine peab olema sooliselt eraldatud. Mehed saavad neid kasutada neljal päeval nädalal ja naised ülejäänud kolmel päeval. Perekonnad ei saa enam parke koos külastada. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: