Valitsus otsustas annetada 265 000 doosi Covid-19 vaktsiine

Koroonavaktsiin.
Koroonavaktsiin. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Vabariigi valitsus otsustas eelmisel neljapäeval suunata annetamiseks täiendalt kuni 265 000 doosi Covid-19 vaktsiine.

Terviseameti laos olevatest vaktsiinidest otsustas valitsus annetamiseks suunata 180 000 Pfizer/BioNTechi 12+ inimestele mõeldud doosi, 60 000 Pfizer/BioNTechi 5-11-aastastele mõeldud doosi ja 25 000 Jansseni doosi.

Eestis on praegu terviseteenuste osutajate juures arvestuslikult ligikaudu 176 000 doosi ja terviseameti laos veel ligikaudu 514 000 doosi Covid-19 vastast vaktsiini.

"Covid-19 vaktsiinide laovarud oli üks teemasid Euroopa Liidu terviseministrite eelmisel nädalal toimunud arutelul. Euroopas kasvavad praegu pikaajaliste lepingute tõttu riikide vaktsiinivarud ja neid on samas keeruline annetada, kuna paljudes madala vaktsineerimise tasemega riikides on ebapiisav võimekus vaktsineerimist ja vaktsiinide logistikat korraldada. Annetamist tuleb organiseerida pigem varem kui hiljem, et vaktsiinide säilivusaeg oleks võimalikult pikk ja vastuvõtvatel riikidel seega suurem paindlikkus vaktsineerimise korraldamisel," rääkis tervise- ja tööminister Tanel Kiik. 

Sel aastal on tootjatelt oodata veel 1,5 miljoni doosi saabumist Eestisse. Kokku on Eestisse saabunud 2,6 miljonit doosi Covid-19 vaktsiine. 

Covid-19 vastu on vaktsineeritud 64,5 protsenti maailma elanikest, aga vaid 14,5 protsenti madala elatustasemega riikide elanikest.

Eesti panustab Covid-19 vaktsiinide annetamisel peamiselt COVAX Facility kaudu, mis aitab kõige paremini vähendada ebavõrdsust ja tagab vaktsiinide ülemaailmse parema kättesaadavuse. 

Varem on valitsus otsustanud suunata COVAXi kaudu abivajavatele riikidele kokku 1 395 100 doosi, millest kohale on toimetatud 456 000 doosi. Enamik COVAX kaudu Eesti annetatud AstraZeneca ja Jansseni doosidest on saadetud Aafrika riikidele. Lisaks saatis Eesti kahepoolselt eelmise aasta juulis 52 800 AstraZeneca doosi Ukrainasse.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: