Soome ostab juurde laskemoona ja palkab rohkem sõdureid

Antti Kaikkonen
Antti Kaikkonen Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/JOHANNA GERON

Soome kaitseminister Antti Kaikkonen teatas kolmapäeval, et riik alustab sel aastal kaitsevõime tugevdamist. Soome ostab juurde relvastust, laskemoona ja palkab rohkem elukutselisi sõdureid.

Soome kaitsevägi saab sel aastal juurde 700 miljonit eurot ning aastatel 2023-2026 veel umbes 2,2 miljardit eurot, vahendas Yle

Kaitseminister Antti Kaikkonen tutvustas kolmapäeval, kuidas riik plaanib lisaraha kasutada. Relvahangete nimekirjas on tankitõrjerelvad, õhutõrjerelvad, hävitajate varustus ja laskemoon. 

Lisaks varustuse täiendamisele kulutab Soome ka kümneid miljoneid eurosid varustuse hooldusele. Samuti laiendab riik investeeringuid küberjulgeoleku tagamiseks. 

"Teeme oma lao korda ja hoiame varustust heas seisukorras," ütles Kaikkonen.

Kaitsevägi suurendab samuti personali, riik palkab juurde ka elukutselisi sõdureid.

Kaikkoneni sõnul tehakse kõik hanked sõltumata Soome võimalikust NATO liikmesusest. Soome kaitseväe juhataja Timo Kivineni sõnul valmistub kaitsevägi erinevateks arenguteks. 

"Kaitsevägi on säilitanud pikaajalise koostöövõime ja püüdnud tagada, et liikmesusele ei tekiks tehnilisi takistusi," ütles Kivinen. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: