Kõik 5G konkursil osalenud pääsesid enampakkumisele

Sidemast
Sidemast Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) otsustas, et kõik neli mobiilside viienda põlvkonna (5G) sagedusloa oksjonile avalduse esitanud sideettevõtet kvalifitseerusid sageduslubade enampakkumisele.

Avalduse esitasid Tele2, Telia, Elisa ja Leedu ettevõte Bite Lietuva. TTJA hindas konkursil osalejate kvalifikatsiooni ning otsustati, et kõik osalejad vastavad konkursi läbiviimise korras sätestatud nõuetele ning kvalifitseeruvad konkursi objektide enampakkumistele.

Esimese enampakkumise avavoor toimub 3. mail ning konkursi kestus sõltub enampakkumiste pakkumuste voorude arvust sagedusloa kohta. Iga konkursi objekti alghind on 1 597 000 eurot.

TTJA prognoosib, et konkursile pandud sagedusload saab väljastada tänavu juunis, seejärel on võimalik alustada sideettevõtetel 5G võrkude rajamisega Eestis.

TTJA kuulutas 19. veebruaril 2019 välja avaliku konkursi kolme sagedusloa väljastamiseks sagedusalas 3410–3800 MHz, mis sai jätku 2022. aasta veebruaris. 4. aprillil lõppes taotlusvoor, kus sideettevõtetel oli võimalus esitada avaldus konkursil osalemiseks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: