5G esimese sagedusloa oksjoni võitis Elisa

5G sagedusalas 3410-3800 MHz korraldatud avaliku konkursi esimese sagedusloa enampakkumise võitis Elisa Eesti.

Kõrgeimaks pakkumuseks jäi Elisa 27. mail esitatud pakkumus summas 7 206 208 eurot.

Esimese loa enampakkumine alghinnaga 1 597 000 eurot algas 3. mail ja kokku toimus 57 vooru.

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) väljastab Elisale sagedusloa pärast konkursi tulemuste kinnitamist ning Elisalt loatasu ja riigilõivu laekumist. Seejärel saab Elisa asuda sagedusi kasutama 5G teenuse pakkumiseks.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti hinnangul näitab alghinnast mitmekordselt kõrgem lõpphind Eesti 5G turu tugevat konkurentsi, mis kiirendab 5G viimist klientideni.

Elisa tegevjuhi Andrus Hiiepuu sõnul on võidetud sagedus ettevõtte vaates kõige väärtuslikum, kuna sellele ei kehti rangemaid piiranguid seoses Venemaa piirialadega külgnemisega.

Jagada on veel kaks 5G luba. Järgmise sagedusloa enampakkumise kuulutab TTJA välja mitte varem kui järgmisel tööpäeval pärast esimese sagedusloa eest riigilõivu ja loatasu laekumist.

Järgmiste sageduslubade enampakkumistel ei saa enam osaleda ettevõtja, kellele on konkursi käigus üks luba juba väljastatud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: