ERR-i ajakirjanik Anton Aleksejev saab Tallinna teenetemärgi

ERR-i korrespondent Anton Aleksejev Luhanski oblastis.
ERR-i korrespondent Anton Aleksejev Luhanski oblastis. Autor/allikas: ERR

Tallinna linnavalitsus esitas teenetemärgi kandidaadiks 22 inimest, kelle hulgas on ka ERR-i ajakirjanik Anton Aleksejev, Tallinna Linnateatri näitleja Anu Lamp ja ettevõtja Urmas Sõõrumaa.

Teenetemärgi kandidaate on tänavu 22 ja nende seas on ajakirjanik Anton Aleksejev, tippsportlane Katrina Lehis, näitleja Anu Lamp, kirjanik Aino Pervik, Kanuti Gildi Saali kunstiline juht Priit Raud, Põhja päästekeskuse juht Marko Rüü, ettevõtja Urmas Sõõrumaa ja munitsipaalpolitsei juhataja Aivar Toompere.

"Inimesed näitavad end eelkõige kriisi ajal, aga nende inimeste puhul näeme nende aktiivsust ja seisukohti mitte ainult kriisi ajal, vaid neid oli näha ja tunda sellel, aga ka varasemate aastate jooksul," põhjendas linnapea Mihhail Kõlvart.

Tallinna vapimärgi kandidaadid on tänavu 75 aasta juubelit tähistav kirjanik Leelo Tungal ja aastakümneid Eesti Punase Risti Tallinna Seltsis töötanud Lilia Laul.

"Selle valikuga anname ühiskonnale signaali, et sellel raskel ajal on oluline hoolimine ja toetamine, aga kindlasti kultuur, mida ei tohi kunagi, eriti aga raskel ajal unustada," lausus Kõlvart.

Tallinn annab teenetemärki välja 1995. ja vapimärki välja 1997. aastast.

Linnavalitsus esitas teenetemärgi ja vapimärgi ettepanekud linnavolikogule. Teenetemärgid antakse üle 13. mail.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: